FEJETON „Rallye de la Ostrava“
( 23. srpen 2007 )
 • Co jiného vede člověka k napsání tohoto článku, než jeho vlastní zkušenost!

 • „Zlatí komunisti…“ Toto známé řečení z ještě známějšího českého filmu je více, než jen výstižné pro situaci na českých a hlavně na ostravských silnicích. Tehdejší stav vozového parku umožňoval přece jen poklidnější jízdu, neboť auto neměl každý, ale také slabší motory nedovolovaly ostřejší styl jízdy. Bohužel v dnešní době je tomu úplně jinak. Kde jaký dement sedne do auta nebo na motorku a hurá na polykání kilometrů překonávaných v rekordním čase. PŘECHOD, no a? PLNÁ ČÁRA, No a? POVOLENÁ RYCHLOST, no a?
  Není o co stát! V Ostravě to tak vypadá jako v nějaké nelidské počítačové hře. Své o tom ví také studenti navštěvující budovy Ostravské univerzity na Českobratrské ulici, neboť jejich zajeté spolužáky jim už nikdo nevrátí! Teprve až přijatelná rekonstrukce inkriminovaného přechodu nainstalováním semaforu a středových ostrůvků snížila tuto velmi nepříjemnou statistiku. Díkybohu magistrát a jeho dopravní odbor stále investuje do rekonstrukce přechodů na území našeho města, takže snad už chodci budou mít přece jen lehčí pořízení. Jenže na silnicích nejsou jen „ti“ chodci… velmi ohroženi jsou i sami motoristé. Rudná, Fryštátská, Bohumínská, 28 října… tak mohu pokračovat do nekonečna se seznamem nových popravišť.

  „Předpis je předpis, vůl zůstane volem!!!“

  Duchem popoháním stavebníky, aby už dokončili slavnou „D47“ a všichni se tak mohli dosyta vyřádit tam. Autoškoly snad poté konečně dostanou příležitost poklidně zaučovat budoucí řidiče a řidičky, také rodiče nebudou muset navlékat své potomky „do molitanu“, aby tak byli chráněni na přechodech…

  Jedu takhle jednou domů z Landeku, (kde jsem objevil zastrčené basketbalové hřiště) a na mostě přes Odru je hromada plechů, jenž dříve jezdila. Na mostě Pionýrů pak nikdo nechce ze zastávky pustit trolejbus, a tak se nervózní trolejbusák násilně vecpe do řady jedoucích vozidel a karambol je hned na světě. No a nakonec motorkář, užívající si své mašiny do doby, než hlavou sestřelí dopravní značku, zakončuje den.
  „Páni řidiči, opravdu vás to baví?“

  Fotogalerie:
  (© Moravskoslezský Deník, popisek se zobrazí po najetí myši na daný snímek)

  Rakušák boural na Ostravsku, domů se už ale nikdy nevrátí! Toto jsou trosky motorky po střetu s multikárou. Řidič tohoto vozu zřejmě přehlédnul autobus a čelně se s ním srazil na Proskovické ulici. Řidič tohoto vozu, který zřejmě přehlédnul autobus a čelně se s ním srazil na Proskovické ulici.
  Řidič kamiónu, který světe div se přežil, nestačil na Opavské ulici před Porubou včas zabrzdit před svým kolegou, sejmul pak i autobus. Řidič kamiónu, který světe div se přežil, nestačil na Opavské ulici před Porubou včas zabrzdit před svým kolegou, sejmul pak i autobus. Řidič kamiónu, který světe div se přežil, nestačil na Opavské ulici před Porubou včas zabrzdit před svým kolegou, sejmul pak i autobus. Řidič kamiónu, který světe div se přežil, nestačil na Opavské ulici před Porubou včas zabrzdit před svým kolegou, sejmul pak i autobus.

  Odkazy :

  22.8.2007 (ice.mike)