FEJETON „Díra jménem Karolína“
( 1. březen 2010 )
 • Fejeton se zaměřuje na obří staveniště v Ostravě, nikoliv na ženy jménem Karolína

 • Sníh svévolně ustoupil nátlaku jarachtivých občanů a kam vkročila něčí noha, tam leží kupka exkrementů. Aneb obleva jasně ukazuje všechny naše zimní výtvory a připomíná nám, že jsme možná něco zanedbali.

  Nedávno jsem pohlížel z Frýdlantských mostů právě na jednu z největších zanedbaností u nás k vidění. Na přeslavnou, do nebe volající Karolínu. Navzdory kolujícím vtipům o vzniku nového koupaliště v této lokalitě se i zde probudil stavební areál ze zimy. Několik pracantů v oranžovém kontrolovalo stav staveniště (čti díry) a zapalují tím malou jiskru v řadách nás, nenapravitelných optimistů, že se dočkáme této nové lokace na mapě našeho města. Že nastoupíme na „frýdlanťákách“ do tramvaje a příští zastávka, dejme tomu třeba linky 16, bude Karolína. Vystoupíme na novou širokou ulici plnou krámků, zeleně a zvonků nosících jmenovky šťastných nájemníků bytů s výhledem na dvojhalí Karolíny. A ne že budeme z tramvaje sledovat tak akorát vodní radovánky architekturu ignorujících havranů. Armáda bagrů zatím svorně chrní na nedalekém parkovišti a očividně vyjede, až naší zemi bude nejhůře. Ale nechám se překvapit, třeba vykopou zase další díru dříve, než slibujícím billboardům sleze barva.

  Kdo ví, kolik schází krůčků v takto rozsáhlém projektu. Možná stačí o něm méně mluvit a vice se mu věnovat. Městská brána v centru vyrostla doslova eins, zwei.
  Kolik eins zazní, než se dočkáme karolínského zwei?

  Odkazy :

  1.3.2010 (ice.mike)